Thumb

Sorkun Grup

Bu grup firması olan Sorkun Grup, tekstil ve mermer sektörlerinde faaliyet gösteren işletmeleri bünyesinde barındıran bir holdingdir. Tekstil işletmeleri, kumaş üretimi, giyim ve ev tekstili gibi farklı alanlarda faaliyet gösterirken, mermer işletmeleri doğal taş üretimi, işlenmesi ve satışı konularında uzmanlaşmıştır.
Sorkun Grup, yüksek kaliteli ürünler üreten ve müşterilerine benzersiz hizmetler sunan yenilikçi bir işletme olarak bilinir. İşletmeleri, müşteri memnuniyeti ve kalite konularında yüksek standartlar belirler ve bu konularda sürekli olarak kendilerini geliştirirler.
Ayrıca, sürdürülebilirlik konusuna büyük önem veren ve üretim süreçlerinde çevresel etkileri minimize etmek için çaba gösteren Sorkun Grup, işletmeleri, toplumun ve çevrenin yararına olan projeleri destekler.
Sektördeki deneyimi ve güçlü finansal kaynaklarıyla büyük bir başarı elde eden firmamız, ilerleyen dönemlerde de yenilikçi ürünler ve hizmetler sunarak, sektördeki lider konumunu sürdürmeyi hedeflemektedir.

Sorkun Mermer

Doğal taş sektöründe Traverten ürünleri ile Türkiye'nin ve dünyanın tercihi olan Sorkun Mermer, Sorkun Grup şirketlerinden biridir. Ürünlerin kalitesi, güvenilirliği ve ileri teknolojisi ile 24 saat üretim yapan ocağımız, dünya medeniyetlerinin beşiği olan Anadolu'nun geçmişine ait eserleri ustalıkla işleyerek sizlere ulaştırmaktadır. Firmamız, doğal taşın ait olduğu ülkenin niteliklerini ve güzelliklerini en iyi şekilde yansıttığının bilincinde olarak; geçmişi, bugünü ve geleceği bir bütün olarak görmektedir. Türkiye'de ve dünyada doğal taş sektöründe bir sembol olmayı hedefleyen Sorkun Mermer olarak, kendi ocağımıza sahip olmanın verdiği imkanlarla, Traverten malzemeden sürdürülebilir bir şekilde ürünler üretiyoruz. Nitekim yıllık toplam 1,5 milyon metrekarelik fabrika üretim hacmini dünyanın dört bir yanına dağıtarak sürekli genişleyen ağımız sayesinde 21 yıldır mermer sektörüne çözüm ortağı olmaya devam ediyoruz. Geniş ürün yelpazemizin avantajları sayesinde (5cm X 5cm'den 180cm X 290cm'e) kadar ürün üretebiliyor ve müşterilerimizin tüm taleplerine kolaylıkla cevap verebiliyoruz. Ürettiğimiz traverten ürünlerimizi müşterilerimize güvenle ulaşması için özenle paketliyor, fabrika sahamızdan ilk elden sevkiyatını gerçekleştiriyoruz. Taşın işlenmesindeki hassasiyetimiz sayesinde Traverten malzemelerden oluşturulan yapılarda kalıcılığı sağlıyor, geleceğin mekanlarını geçmişin motifleri ile süsleyerek mermerin tüm doğallığı ile müşterilere sunuyoruz.

Thumb
Thumb

Sorteks Tekstil

Ağırlıklı olarak iplik, ham kumaş ve ev tekstili üretimi üzerine faaliyet göstermekte olan Tekstil Fabrikamız 1996 yılında Denizli’de 30.000 metrekare alan üzerine kurulmuştur. İplik fabrikamızda ise 8200 rotorluk makine parkurumuzla 6-30 Ne aralığında iplik üretimi yapmaktayız. Ayrıca kazandığımız tecrübe ile ürünlerin büyük bir bölümünü Avrupa ve Amerika’ya ihraç eden firmamız, kalitesi ile bir marka halini almıştır. Sorteks müşteri memnuniyetini, zamanında teslimatı ve kaliteli üretimi ticari prensip olarak benimsemiş ve bu ilkeleri doğrultusunda güvenilir bir şirket olmayı başarmıştır.